marka

Marka

Stale wzrasta konkurencja pomiędzy różnymi markami na polskim rynku zaopatrzenia rolnictwa. Rośnie zapotrzebowanie na nowe maszyny i urządzenia więc pojawiają się coraz to nowe firmy, które próbują „wyrwać” potentatom kawałek rynku. 

Firmy, które zajmowały się dystrybucją kwalifikowanego materiału siewnego zakładają swoje własne plantacje; z handlowców zmieniają się w producentów. 

Marki globalne zaczynają się liczyć z markami lokalnymi, które obejmują w posiadane wybrane obszary. Postęp technologiczny powoduje, że pojawiają się coraz to nowe odmiany roślin i nowe substancje, które wspomagają ich rozwój. 

Każdy taki produkt posiada określone cechy, pełni określone funkcje. Ale rolnicy nie tylko to oceniają. Kierują się także wyobrażeniami i odwołują się do ulubionych symboli porównując jedną markę z drugą. 

Tym, między innymi, zajmujemy się w Martin & Jacob badając markę. Łączymy w tych badaniach metody jakościowe z ilościowymi oraz cechy funkcjonalne z symboliką, wyobraźnią i wartościami. W takich dwóch wymiarach oceniamy też wartość marki naszych Klientów.

Oferowane przez Martin & Jacob badania marki znajdują zastosowanie w następujących sytuacjach:

- wprowadzanie nowego produktu lub przedsiębiorstwa na rynek (badania jakościowe),

- monitoring wizerunku danej marki (badania ilościowe),

- repozycjonowanie marki (badania jakościowe w powiązaniu z ilościowymi).